Juht – pea liiva alt välja!

Rahulolu uuringud on juhtidele võimsaks tööriistaks, et arendada personali ja saada adekvaatset tagasisidet oma ettevõtte sisekliimast. Uuringud annavad selge nägemuse, kus on täitmist vajavad augud ja ka seda, millega ollakse rahul. Tänu kogutud informatsioonile saab organisatsioonis kasutada ressursse mõistlikumalt ja kasvatada ettevõtte üldist edu. Kahjuks on aga palju juhte, kes tagasiside eest pea liiva alla pistavad, kuid kas sellest ka pikemas perspektiivis kasu on?

Vaimselt tugevate inimeste tunnuseks on arvestamine teiste arvamusega ning valmisolek muudatusteks, mis käib käsikäes oma tegevuse mõtestamisega. Rahvatarkus ütleb, et jaanalindudel olevat komme ohu lähenedes pea liiva alla pista. See ei vasta muidugi tõele. Tegelikkuses põgenevad jaanalinnud ohu lähenedes jooksujalu. Kiirus tõuseb kuni 70 km/h. Nurkaaetuna ründab jaanalind häirijat võimsate jalahoopidega. 

Küll olen kohanud mitmeid juhte, kes üritavad probleemidest mööda vaadata. Mõnes küsimuses võib pead aastaid liivas hoida. Muidugi on mugav lasta oma ettevõtte probleemidest enesele ette kanda mõnel konsultandil – tema juba oskab ebameeldivaid fakte libeda jutu saatel ja asjatundlikult esitada.

Väidan, et tihti teavad just organisatsioonis töötavad inimesed ise, mis on käesoleval hetkel parimad lahendused ja kuidas tööd ringi korraldada. Igasugu rahulolu küsimustike juures on aga oht, et kriitikat lendab ka juhtide pihta. Olete Te siis tõesti nii madala valulävega?

Lisaks kiirele jooksule iseloomustab jaanalindu veel üks fakt. Jaanalinnul olevat maismaal elavatest loomadest kõige suurem silm – läbimõõduga 5 cm. Ta näeb kiskjaid kaugelt ja üldjuhul varjub kükitades. Kiiresti jooksmiseks on aga vaja ka hästi näha. Arvan, et ettevõtluses ei tohi töötajate ettepanekuid unustada. Inimese silm on jaanalinnu omast 5 korda väiksem – küll töötab meid eri organisatsioonides palju ja näeme asju oma nurga alt. Koostöö on meie, kui liigi, tugevus.

Töötajate rahulolu uuringud võimaldavad avastada uusi ettepanekuid äri paremaks korraldamiseks ning aitavad teha kaugeleulatavaid juhtimisotsuseid. Mõistlik oleks töötajaid sellisel viisil juhtimisse kaasata vähemalt kord aastas. Kogu rahulolu-uuringu teema ei pea aga olema piin – tänapäeval on kombeks vastavaid uuringuid ka väiksemateks blokkideks jagada ning korraldada küsimustikke näiteks kolm või neli korda aastas.


Karl Laas
Upsteem.com
Asutaja ja CEO
+ 372 53 468 213
karl.laas@upsteem.com


Loe lisaks:

Kommenteeri:

Email again:Otsi blogist:
Küsin täpsemalt! Kontakt:


Karl Laas
CEO ja co-founder
+372 53 468213
karl.laas@upsteem.com
Skype: karl_laas
 

Liitu uudiskirjaga

Oleme koostööd teinud: